Pages

26 Temmuz 2012 Perşembe

Cloud Mani

Merhabalar sevgili ojeseverler! Uzuunca bir aradan sonra yine burdayım. Bi süredir baya meşguldüm, her laptop başına geçtiğimde blog'a bakıp bişeyler paylaşmak istiyodum ama hep başka şeyler çıkıyordu. Sonunda boş bir gün yakaladım ve hemen blog'umun başına geçtim.


Bugün yine yaygın olarak uygulanan, birazcık da emek isteyen bir manikürle karşınızdayım. Nailside tarafından meşhur edilen Cloud Mani. Sitesinde hem adım adım uygulanışını hem de farklı uygulamalarını görebilirsiniz. Benim de daha önce denediğim olmuştu ama tam içime sinmemişti açıkçası. Bu sefer yaptığım hoşuma gitti ve ben de kendimce bir tutorial paylaşmak istedim.


Yalnız baştan uyarıyorum, biraz sabır ve titremeyen eller gerektiren bir manikür, özellikle de sağ elde :)


Ben iki renk kullanarak yapmayı tercih ettim, ama bunu üç de yapabilirsiniz. Renk konusunda da hiçbir sınırlama yok. Ben bir kat base coat kullandıktan sonra ilk kat bulutlarımı pastel sarı tonlardaki Claire's 026 no'lu ojesiyle yapmayı tercih ettim. 


Dalgaları sadece fırçayı kullanarak yapıyoruz. İşte biraz sabır ve sabit eller isteyen kısım da bu. Fırçaların ucu düz olduğu için uç kısımları biraz yuvarlayarak yapmakta fayda var. Ayrıca en kısa dalgadan başlayarak yapmak daha doğru; çünkü tersini yaptığınızda son dalganın boyunu ayarlamak zor olabiliyor.


İkinci aşamada da biraz belirgin bir fark olması açısından biraz daha koyu bir renkte bulutlar yaptım. 
Burada kullandığım da Rimmel London'ın kokulu ojelerinden 053 no'lu Apricot Punch. Mutlaka görmüşsünüzdür, son zamanlarda Pastel'in kokulu ojeleri çok modaydı. Onlara denk gelmedim açıkçası ama Rimmel'de denk geldim aynılarına. Benim gördüğüm kadarıyla 5 ayrı renk ve kokuda vardı. Diğer kokularda da aklım kalmış olmasına rağmen renk olarak bu rengi gördükten sonra diğerlerine bakmadım bile :) Aslında bu ojeyi aldığımda tek başına bir post yapmak vardı aklımda ama hem sadece düz renk ojelerden post yapmaktan pek hoşlanmıyorum hem de o zamanlar fırsatım olmamıştı, sonra da bu manikürü yapınca burda tanıtmaya karar verdim.


Sonuç da böyle işte:
Dediğim gibi, aslında basit ama biraz el becerisi isteyen bir manikür. Daha koyu veya daha açık renklerle, daha çok katla, renkli bir base coat üzerine, aklınıza nasıl geliyorsa istediğiniz gibi çeşitlendirerek uygulayabilirsiniz. Umarım hoşunuza gitmiştir :)


Bu yazımı bitirirken de bu post süresince dinlediğim aslında konuyla hiçbir ilgisi olmayan ama bugün birden aklıma gelen çok sevdiğim bir şarkıyı paylaşıyorum. Yorum bırakmayı unutmayın ve hoşçakalın!3 yorum:

  1. ojelere bayılırum ama süremiyorum
    ellerim titrek benim :(

    YanıtlaSil
  2. Ben de aynı sorunu yaşadım bunu yaparken özellikle de sağ elde baya sabrımı zorlamıştı :D

    YanıtlaSil

Free Blog Template by June Lily