Pages

27 Mayıs 2012 Pazar

Galaxy


Merhabalar! Bugün çok güzel bir bahar günü aslında ama ben dünü biraz fazla hareketli geçirmiş bir insan olarak bugün yerimden kalkamıyorum, dolayısıyla da bugünü laptop'umun başında sakin ve huzurlu bir gün olarak geçirmeye karar verdim :) Yanıma kahvemi aldım, daha bi yarım saat önce yaptığım manikürümü sıcağı sıcağına sizlere anlatmaya karar verdim :)


Kendi orijinal fikirlerimi uygulamayı daha çok sevsem de bazen başkalarının tasarımlarından da ilham olduğum oluyor tabi ki. Bu da o tasarımlardan biri. Galaxy nails! İnternette ve youtube'da galaxy nails, nebula nails, night nails isimleriyle bulmanız mümkün. Bu da benim denemem:


Aşama aşama uygulanan bir tasarım olduğu için ben de sizlere adım adım anlatmaya karar verdim.


Öncelikle siyah veya koyu lacivert bir ojeyle başlıyoruz. Ben koyu laciverti tercih ettim ama mesela mat siyah ojeyle de başlayabilir böylece daha derin bir görüntü elde edebilirsiniz.


Taban rengimiz kuruduktan sonra diğer renklerimize geçiyoruz. İlk olarak beyaz tonlarda bir oje tercih ediyoruz. Ben sedefli grimsi beyaz bir oje tercih ettim. Sünger tekniğiyle ojeyi tırnaklarımızın bir kısmına uyguluyoruz. Ben hafif bir  "\" şekli oluşturacak şekilde uyguladım.

Sünger konusunda da ojeyi doğrudan süngere sürüp uygulamayı tercih edenler var ama ben başka bir yüzeye sürüp sonra süngerle hafifçe almayı tercih ediyorum ki çok yoğun bir renk olup diğer ojeyi kaplamasın.İkinci renk olarak ben eflatun tonlarda bir oje tercih ettim. Burada renkler biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış, pembe, kırmızı, turuncu tonları da tercih edebilirsiniz.


Tırnağın boş kalan yerlerine hafifçe uyguluyoruz. Tüm tırnakların aynı olması gerekmez, tamamen istediğiniz gibi kullanabilirsiniz renkleri. Yine bazı boşluklar bırakıyoruz çünkü daha bir rengimiz daha var.


Son renk olarak da mavi tonlarda bir renk uyguluyoruz.
Ojeleri biraz kurumaya bıraktıktan sonra son aşama olarak simli ojemizi uyguluyoruz ki yıldızlı "galaksi" görüntüsünü bize en çok verecek olan adım bu:

                                                 

İşte bu kadar! Artık tırnaklarınızda koskoca bir galaksi var! :)


Aslında pek çok maniküre göre çok daha az zaman alan ve basit bir tasarım ve bence çok da farklı ve güzel duruyor. Daha önce de belirttiğim gibi aynı renklerle uygulamanız da şart değil, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış her şey. Sonuçta bu sizin galaksiniz! :DOjeler (soldan sağa):   L'Oreal 615
                                Golden Rose 18
                                Claire's Mini 0118
                                Golden Rose 132
                                Alix Avien 110

2 yorum:

  1. şu galaxy yi bir de benim denemem lazım ama sünger baskıyı bir türlü denemediğimden buna da adım atmaya tırsar oldum =)
    http://bizimkiz.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. Aslında çok kolay ve benim çok sevdiğim bi teknik bence de mutlaka denemelisin eminim memnun kalıcaksın :)

    YanıtlaSil

Free Blog Template by June Lily