Pages

16 Ocak 2012 Pazartesi

Tırnaktan al haberi :)


Merhabalar! Uzun süredir baya meşgul olmamdan ötürü bir türlü yeni bir şeyler yazmaya zaman bulamamıştım. Tırnaklarımla uğraşmaya ara vermedim tabii ki, sonuçta bu benim için bir tür hobi, stres atma imkanı haline geldi artık. O nedenle bir sürü fotoğraf birikti elimde, hazır tatildeyken birkaç bişey paylaşıyım bari dedim.

Bu tekniği daha önce görmüşsünüzdür büyük ihtimalle. "Newspaper nail art" olarak geçen bir yöntem, internette pek çok örneğini görmeniz mümkün. Aslında çok basit bir teknik olmasına rağmen oldukça sıradışı bir sonuç ortaya çıkarmasından dolayı oldukça dikkat çeken bir manikür. Kısaca nasıl yapıldığını anlatmam gerekirse:

                1) Öncelikle baz olarak açık tonlarda bir renk seçiyoruz. Ben Golden Rose 18 numara sedefli gümüş tonlardaki ojeyi tercih ettim. Beyaz ve nude tonları bu teknikte en çok tercih edilen renkler. Ojeyi uygulayıp kurumasını bekliyoruz.
      
                2) Sonrasında herhangi bir gazetenin bol yazılı bir kısmından küçük parçalar kesiyoruz. Bunu özellikle belirtiyorum çünkü bunu bütün gazeteyle yapmaya çalışıp bütün elini siyaha boyayan arkadaşlarım oldu :)

                3) Daha sonra gazetenin yazıların olduğu üst kısmına alkol sürüyoruz. Ben kolonya kullandım, aynı sonucu veriyor (sonuçta alkol alkoldür! :) ) Özellikle sprey kolonya bulabilirseniz daha da kolaylık sağlar. Tabii ki bu işlemi yaparken ortalığın biraz ıslanıp kirlenebileceğini göz önüne alarak altına naylon benzeri bir şey sermeyi ihmal etmiyoruz.

                4) Sonra gazetenin üzerindeki aşırı sıvının dökülmesini sağlayarak ıslak gazetenin üst kısmını tırnağın üzerine tek seferde dikkatli bir şekilde bastırıyoruz. Konad stamp'lerinin kullanım şeklini gördüyseniz çok benzer bir hareketle hafifçe yuvarlar gibi bir hareketle yapıyoruz uygulamayı.

                5) Yazıların biraz kurumasını bekleyerek üzerine top coat olarak şeffaf ojemizi sürerek işlemi sabitliyoruz. Bu kısmı önemli çünkü eğer bunu yapmazsanız yazılar dokundukça silinmeye başlıyorlar.

İşte olay bundan ibaret :) Aynı işlemin karikatürlerle de yapılabildiği söyleniyor, daha onu denemedim ama aklımın bir köşesinde duruyor. İnsanların dikkatini çekecek, nasıl yaptığınızı anlattığınızda da onları bayaa şaşırtacak basit ama orijinal bir yöntem. Kolay gelsin! :)

Comments:

Yorum Gönder

Free Blog Template by June Lily